Microsoft Clipchamp, Uzun Sessizliklerin Hızla Ortadan Kaldırılmasını Sağlayacak

Microsoft, 2021 yılında satın aldığı Clipchamp video düzenleme aracı için sunduğu güncelleme ile uzun sessizlikleri hızla ortadan kaldırırken daha birçok küçük ama etkili iyileştirme yapıyor.

Microsoft 365 Insider blogunda, 2024 yılının başlarında genel önizleme olarak yayınlanan bu yeni özelliğin artık resmi olarak Microsoft 365 Aile ve İş hesapları için mevcut olduğu belirtiliyor. Bu özellik, videoları düzenleyen kişilerin yapay zeka programlamayı kullanarak ses parçalarının sessiz kısımlarını kaldırmasına olanak tanıyor. Clipchamp kullanıcıları, uygulamanın araç çubuğunda bulunan yapay zeka önerileri düğmesine tıklayıp ardından videonun algıladığı sessiz kısımlarını inceleyebiliyor. Kullanıcı daha sonra bu sessiz kısımları ayrı ayrı veya hepsini bir kerede silebilecek.

Clipchamp, herhangi bir medya öğesini döndürmenin bir yolunu da sunuyor. Kullanıcılar artık birden fazla öğeyi aynı anda düzenleyebilecek. Denemek için Shift tuşunu basılı tutarak sahnedeki birden fazla öğeyi seçip bunları hareket ettirebiliyor, ayrıca yeniden boyutlandırıp istediğiniz gibi döndürmeniz yeterli. Shift tuşu aynı anda birden fazla parça öğesini seçmek ve hepsini aynı anda zaman çizelgesine eklemek için de kullanılabiliyor.

Son olarak, kişisel hesabı olan herkes artık videolara koymak üzere telif hakkı olmayan bazı yeni ses parçaları alabilecek. Artık bir sonraki videonuzda arka plan müziği olarak kullanmak üzere 200’den fazla yeni özel hazır ses parçasının yanı sıra giriş ve çıkış, 30 saniyelik ve 60 saniyelik versiyonlarını bulabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir